Fikirlerinizi bekliyorum

Anadolu Lisesi mezunuyum ve geçen sene üniversite sınavında bir bölüm kazandım fakat yaşadığım olumsuzluklar yüzünden okul kaydımı sildim ve bu yıl tekrar hazırlanıyorum ve 21 yaşındayım. Hedefimde yönetici asistanlığı var ve bu şekilde yöneticiliğe yükselmeyi hedefliyorum ve sınava az bir zaman kaldı işe de ihtiyacım var fakat aradığım nitelikler (iş konusunda) seçeceğim mesleğe yönelik bir iş olması yönünde çünkü açık öğretim okuyacağım ve para kazanmam lazım 2 yıllık sürede mesleğe yönelik bir işte çalışmak istiyorum. İş ilanlarında sekreter kriteri ile arama yapıyorum sizce doğru mu bu niteliklerle yapabilir miyim? Yoksa başka bir pozisyondan mı iş aramalıyım? Bu arada sekreterlik tecrübem yok amacım dediğim gibi mesleğime geçtiğimde bu konuda az da olsa tecrübeli olmak. Şimdiden teşekkür ederim

Er Soruldu üzerinde 20 Mayıs 2018 İŞ HAYATI.
Yorum Ekle
1 Cevap(lar)

Merhaba,

Öncelikle sınav yaklaştığı için daha çok sınavı düşün derim, tecrübe edinmek için çalışmayı düşünmek de çok mantıklı, hatta olmazsa olmaz. Maalesef pek çok üniversite öğrencisi mezun olduktan sonra tecrübeleri olmadığından  iş bulmakta zorlanıyorlar, buldukları işte de stajyer muamelesi görüyorlar. Yönetici asistanı olarak aramanız daha uygun olacaktır.

Onbaşı üzerinde 21 Mayıs 2018 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.