RE: yatay geçiş

   k

   123456asdfghjmnb Er Soruldu üzerinde 2 Temmuz 2019 EĞİTİM.
   Yorum Ekle
   1 Cevaplar

    Geçmek istediğin üniversitenin yatay geçiş şartlarını ve tarihini öğrenmen gerekli. Çünkü her üniversitenin başvuru tarihleri, şartları, kontenjanları değişebiliyor. Ayrıca senin bölümüne kontenjan açıp açmadığını da öğrenmen gerekli.

    Genel bir bilgi vermek gerekirse, dönem ortasında ki geçişler için üniversite sınav puanı baz alınırken, dönem sonu geçişlerde genel not ortalaması baz alınmakta. Bazı üniversiteler her ikisini baz alarak bir değerlendirme yapabilmekte. Bu yüzden geçmek istediğin üniversitenin sayfasından detaylı bir şekilde öğrenmeni tavsiye ederim. Ya da öğrenci işlerine telefonla, imkanın varsa birebir sorabilirsin.

    Yukarıda belirttiğin sıralama ve ortalama şartları yerine getirmene yeterli.eğer üniversite de kontenjan açarsa mutlaka başvurunu yapmalısın.

    Hayat her zaman risk almaya değer. Korkma, dene, şartları zorla, yap ve sonucu ne olursa olsun bunu pişmanlık olarak değil kendine güzel bir deneyim olarak değerlendir.

    Er üzerinde 3 Temmuz 2019 cevapladı.
    Yorum Ekle

    Cevabın

    Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.