Rüya Tabirleri adlı kullanıcın profili
Er
31
Puanlar

Sorular
33

Cevaplar
2

 • Er Soruldu üzerinde 3 Temmuz 2019 EĞİTİM.

  Geçmek istediğin üniversitenin yatay geçiş şartlarını ve tarihini öğrenmen gerekli. Çünkü her üniversitenin başvuru tarihleri, şartları, kontenjanları değişebiliyor. Ayrıca senin bölümüne kontenjan açıp açmadığını da öğrenmen gerekli.

  Genel bir bilgi vermek gerekirse, dönem ortasında ki geçişler için üniversite sınav puanı baz alınırken, dönem sonu geçişlerde genel not ortalaması baz alınmakta. Bazı üniversiteler her ikisini baz alarak bir değerlendirme yapabilmekte. Bu yüzden geçmek istediğin üniversitenin sayfasından detaylı bir şekilde öğrenmeni tavsiye ederim. Ya da öğrenci işlerine telefonla, imkanın varsa birebir sorabilirsin.

  Yukarıda belirttiğin sıralama ve ortalama şartları yerine getirmene yeterli.eğer üniversite de kontenjan açarsa mutlaka başvurunu yapmalısın.

  Hayat her zaman risk almaya değer. Korkma, dene, şartları zorla, yap ve sonucu ne olursa olsun bunu pişmanlık olarak değil kendine güzel bir deneyim olarak değerlendir.

  • 39 gösterim
  • 1 cevaplar
  • 0 oylar
 • Er Soruldu üzerinde 3 Temmuz 2019 EĞİTİM.

  Açıköğretim fakültesinde kendini daha yakın hissettiğin, ilerde severek yapmak istediğin iki veya dört yıllık herhangi bir bölümü okuyabilirsin. Aynı zamanda da şuan okuduğun bölüme devam edebilirsin.  Açık öğretimde derse katılma zorunluluğu olmayıp yalnızca sınavlarına giriliyor. Bu yüzden örgün eğitimini aksatmadan bulunduğun ilde açık öğretime devam edebilirsin.

  Açıköğretim fakültesi şuan da üç üniversite bünyesinde var. Bunlar; Anadolu üniversitesi (AÖF), Atatürk üniversitesi (Ata- AÖF) ve İstanbul üniversitesi. Bu fakültelere iki şekilde kayıt yaptırabilirsin. Bunlar:

  1. Sınavsız ikinci üniversite kapsamında

  2. Üniversite sınavına girip tercih yaparak

  Bu üniversitelerden birine sınavsız olarak kayıt yaptırma hakkın var (sınavsız 2. üniversite). Kayıt tarihlerini, şartlarını, hangi bölümler olduğunu üniversitelerin sayfalarından daha detaylı olarak inceleyip, vakit kaybetmeden harekete geçmeni tavsiye ederim.

  • 40 gösterim
  • 1 cevaplar
  • 0 oylar